Ko minēt motivācijas vēstulē?

Publicēts: 2021-11-22

Motivācijas vēstules rakstīšana sagādā galvas sāpes daudziem. Ko rakstīt? Ko labāk nerakstīt? Vai vispār rakstīt? Atbilde – Noteikti rakstīt! Laba motivācijas vēstule spēj ietekmēt kandidāta pirmo iespaidu un iespējas tikt vēlamajā vakancē. 

Visbiežākās pieļautās kļūdas, rakstot motivācijas vēstuli, ir nepietiekami izpētītas vakances prasības un tā uzņēmuma mērķi, kā arī nepareizi pielietota interpunkcija un stilistika. Motivācijas vēstulei nav viens “pareizais” formāts, lūk, Nodarbinātības programma ir izveidojusi motivācijas vēstules paraugu uz prakses vakances kandidatūru. 

Kā izcelt savu kandidatūru?

  1. Izrādi piemērotu pārliecinātību par kandidatūru un saviem sasniegumiem!

  2. Centies rast atbildi uz jautājumiem  “Kā es varu līdzēt šim uzņēmumam?”, “Ko es varu izdarīt šīs firmas labā?”!

  3. Uzsver savas saskarsmes prasmes, strādājot komandā vai ar klientiem!

  4. Sniedz patiesu informāciju! 

Kas būtu jāņem vērā:

  1. Pareiza uzruna – Vēlams izvairīties no neformālām uzrunām. Ja vakancē ir norādīta kontaktpersona, vēstuli adresē viņam! Piemēram, “Labdien, ...!” vai “Cien. ... kungs/kundze!” 

  2. Informācijas avots – Norādi kā uzzināji par šo vakanci! Ja pieteicies vakancei caur darba portālu, tad šo daļu var izlaist. 

  3. Iztirzājuma daļa – Dažos teikumos pastāsti par sevi, necitējot savu CV. Izcel savu darba pieredzi un profesionālos sasniegumus!

  4. Vēstules noslēgums – Neaizmirsti pateikties par savas kandidatūras izskatīšanas laiku, kā arī mini, gadījumā, ja sadarbība ar Tevi ir ieinteresējusi darba devēju, esi gatavs ierasties uz darba pārrunām un atbildēt uz radušajiem jautājumiem. Noteikti paraksties un norādi savu kontaktinformāciju!

  5. Pārbaudi vēstules gramatiku un stilistiku! Tās spēj mainīt pirmo iespaidu! 


Paraugs:

Text, letter 
Description automatically generated