Biežāk uzdotie jautājumi

Publicēts: 2022-01-19

  1.     Vai uzņēmums var pats piesaistīt praktikantus?

Praktikantus var piesaistīt gan Nodarbinātības programma, gan pats uzņēmums – tātad kopīgiem spēkiem!

  1.     Vai ir kādi kritēriji praktikantu atbilstībai uzņēmuma vakancēs?

Lai izsludinātu prakses vakances, uzņēmums sniedz nelielu aprakstu par konkrēto aktuālo vakanci – nepieciešamās kvalifikācijas un prasmes, kā arī pienākumus Saņemot kandidatūras pieteikumu, projektu vadītājs izskata pieteikumu pirms nosūta kandidāta datus uzņēmuma pārstāvim.

  1.     Kāds ir prakses līguma termiņš?

Nodarbinātības programma var būt līguma attiecībās ar praktikantu no 1-12 mēnešiem. Prakses termiņa laiku nosaka pats uzņēmums. Pēc iepriekšējas vienošanās prakses līgumu var pārtraukt ātrāk vai tieši pagarināt, kopējam termiņam nepārsniedzot šos 12 mēnešus.

  1.     Vai praktikantu stipendijai ir kādi ierobežojumi? Kurš nosaka stipendijas apmēru?

Praktikanta stipendija nedrīkst divkāršoti pārsniegt Ministru kabineta Darba likuma 61. pantu par minimālo mēneša darba algu, kura šobrīd ietver 500 eiro. Tātad, praktikanta stipendija nedrīkst pārsniegt 1000 eiro. Stipendijas apmēru nosaka pats uzņēmums, ievērojot iepriekš minētos noteikumus. 

  1.     Kāpēc praktikantam būtu jāizmaksā stipendija?

Praktikants veic tiešos pienākumus uzņēmumā, sekmējot uzņēmuma darbību un pastāvēšanu. Par šo pienākumu veikšanu pienākas atalgojums, līdzīgi kā darbiniekam, kuram uzsākot darbu ir pārbaudes laiks. Sadarbojoties ar mūsu programmu, praktikants uzņēmumā iziet apmācības un gūst pieredzi, lai iespējams stātos darba attiecībās ar to pašu uzņēmumu.

  1.     Kāpēc kandidāts jāpieņem praksē, nevis jāslēdz darba līgums?

Izmantojot Nodarbinātības programmas pakalpojumus, uzņēmums ietaupa laika un finansiālos resursus, jo vakanču sludināšanu, kandidātu piemeklēšanu, kā arī visas dokumentācijas sagatavošanu uzņemamies mēs! Šo prakses laiku var uztvert arī kā darbinieka pārbaudes laiku, noteiktā termiņā kandidātam ir jāpierāda savas prasmes, jāapgūst jaunas iemaņas pirms tiek pilntiesīgi pieņemts darbā.

  1.     Bijusi slikta pieredze ar jauniešu nodarbināšanu. Vai ir kāda garantija, ka praktikants pēkšņi nepametīs pienākumus?      

Nodarbinātības programma negarantē 100% kandidātu piemērotību, arī pašu uzņēmumu piemeklētie kandidāti var lemt neturpināt prakses attiecības, bet mūsu pieredzē veiksmes stāstu ir krietni vairāk kā vilšanos. Pēdējā gada laikā caur mūsu programmu ir slēgti vairāk kā 400! Ja kandidāts izrādās nepiemērots, programma sagatavo vienošanos un turpina piemeklēt citus kandidātus, joprojām aiztaupot uzņēmumam laiku un finanses to darot pašiem.